MBO Logistiek teamleider – niveau 3 (Incompany)
Volg GBT Opleidingen op | Gemiddeld beoordeeld met een 4,7
| Abonneer je op onze
Algemene info
De logistiek teamleider leidt een klein team van logistiek medewerkers in het magazijn. Hij begrijpt het logistieke proces en weet hoe de (afdelings-)doelstellingen worden behaald. Vanuit deze expertise stuurt hij een team logistiek medewerkers aan en werkt hij desgewenst mee bij de uitvoering van de logistieke taken. Naast de focus op het behalen van de doelstellingen heeft hij aandacht voor sfeer en teamdynamiek.
De logistiek teamleider bespreekt tijdens periodiek overleg met de leidinggevende behaalde resultaten, eventuele risico’s en verbetervoorstellen met betrekking tot de (dagelijkse) planning, de uitgevoerde werkzaamheden, de gewerkte uren, het ziekteverzuim en de omzet.
Doelgroep
Medewerkers binnen een logistieke omgeving die een leidinggevende rol willen gaan bekleden.
Vooropleiding
Minimaal VMBO of MBO niveau 2.
Locatie
Incompany.
Duur
1 tot 2 jaar, afhankelijk van instroomniveau.
Deelnemers
Minimaal 10 deelnemers.
Opzet
- Afwisseling tussen lessen en het maken van opdrachten in de praktijk.
- Theorie door docent, praktijk door mentor/praktijkopleider (collega).
- Boeken en/of in combinatie met e-learning.
- Lesmateriaal eventueel aangepast met bedrijfs- en werkplekfoto’s of video’s.
Inhoud
- Operationele logistieke werkzaamheden: goederen/ producten ontvangen en opslaan, orders verzamelen, goederen/producten verzenden.
- Coördineren van logistieke werkzaamheden.
- Bijdrage leveren aan optimalisatie van het logistieke proces.
- Planning en organisatie.
- Begeleiden en coachen van logistiek medewerkers.
- Nederlands en rekenen.
- Keuzedelen.
Resultaat
Na het succesvol volgen van een opleiding logistiek teamleider ontvangt de deelnemer een MBO-diploma, niveau 3.
Prijsstelling
Op aanvraag.
Veelgestelde vragen
Waarom MBO-BBL?
- Medewerkers worden opgeleid tot vakman binnen het beroep
- Medewerker zal veel kennis opdoen van de werkprocessen, arbeidsmarkt en organisatiecultuur
- Vaak subsidiabele opleidingen
Waarom MBO-BBL bij GBT Opleidingen?
- Lesmaterialen worden in de looks-en-feels aangepast voor het bedrijf. Praktijkopdrachten worden specifiek voor het werk binnen het bedrijf ontwikkelt
- Inzet van een projectmanager
- Preselectie van de in te zetten docent
- Lestijden zijn altijd in overleg met het bedrijf (dag, avond of zaterdag)
Waarom een projectmanager?
Top 5 voordelen:
- Plant intakes, eventuele pré tests en kick-off sessies
- Participeert bij overleggen en bewaakt hiermee de voortgang
- Maakt les- en examenrooster en geeft dit door aan het ROC
- Is het centrale aanspreekpunt voor alle betrokkenen en verwerkt alles in managementrapportages per project
- Verwerkt prestaties, verwerkt evaluatieformulieren én is aanwezig tijdens de diploma-uitreiking.
Examen
Tijdens de opleiding wordt de praktijk getoetst door de docent en de praktijkopleider aan de hand van praktijkopdrachten en praktijkexamens. Tussentijds worden Nederlands, rekenen en keuzedelen getoetst. Aan het eind vindt een proeve van bekwaamheid plaats.
Kan ik subsidie aanvragen voor deze opleiding?
Ja, dat kan!
Subsidiepraktijkleren: € 2.700,- per jaar én eventueel vergoedingen vanuit uw opleidingsfonds.
Bij vragen over subsidie of branchevergoedingen kun je altijd met onze subsidieexperts bellen via 088 – 088 47 00.